Zasilacz na szynę DIN – jakie typy szyn do wyboru?

Zasilacz na szynę DIN to popularna nazwa zasilacza montowanego na wsporniku montażowym, wykorzystywanym głównie do instalowania modułowej aparatury elektrycznej, takiej jak wyłączniki naprądowe, wyłączniki różnicoprądowe oraz inne urządzenia elektryczne i elektroniczne w rozdzielnicach elektrycznych. Przed zamontowaniem zasilacza na szynę DIN, koniecznie zapoznaj się z jej typami!

Zasilacz na szynę DIN, a rodzaje szyn do montażu

Chcąc zamontować zasilacz na szynę DIN, musimy wybrać odpowiedni typ szyny. Szyny DIN występują w trzech przekrojach.

  • typ O – jest to najpopularniejsza odmiana szyny montażowej o przekroju 35 mm, standard (EN 50022, BS 5584, DIN 46277-3). Szyna ta jest nazywana także: DIN-3, TH 35, TS 35. Występują też inne popularne szyny o tym przekroju. Są to: szyna montażowa o szerokości 15 mm (EN 50045, BS 6273, DIN 46277-2), występująca także pod nazwami: DIN-2, TS 15 oraz szyna montażowa o szerokości 7.5 mm (EN 50023, BS 5585), a także szyna montażowa o szerokości 5 mm.

  • typ C – jest to szyna DIN o przekroju litery „C”. Najpopularniejsze jej rozmiary to C20, C30, C40 i C50 (liczba wyraża wysokość w milimetrach).

  • Typ G – Profil typu G (EN 50035, BS 5825, DIN 46277-1), nazywany także: DIN-1, TS 32.

Montaż zasilacza na szynę DIN jest ściśle powiązany z typem samej szyny.

Zasilacz na szynę DIN – ważniejszy od szyny?

Można zastanawiać się na ile ważny jest zasilacz na szynę DIN, a na ile sama szyna. DIN Oczywiście zasilacz na szynę DIN jest głównym urządzeniem, a szyna tylko przedmiotem pomocniczym. To od pracy zasilacza na szynę DIN zależy praca wielu ważnych urządzeń, a czasem nawet funkcjonowanie całej firmy. Dlatego, tak ważne jest, aby był on wysokiej jakości i o silnej zdolności przeciwzakłóceniowej. Takie zasilacze na szynę DIN znajdziemy w ofercie specjalistycznego sklepu internetowego https://zasilacze.online/. Warto zapoznać się z bardzo szerokim wachlarzem produktów tej firmy i dokonać zakupu u profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *