Materiały partnera

Surowce kosmetyczne – podstawowy składnik kosmetyków naturalnych

Ostatnio coraz więcej konsumentów wybiera kosmetyki naturalne. Być może jest to związane z powrotem mody na produkty zdrowe i pozbawione chemii. Ludzie chętniej stosują to, co znają, aniżeli preparaty działające na bazie tajemniczo brzmiących związków. Konkurencja na rynku kosmetycznym jest tak duża, że producenci muszą stale dostosowywać się do potrzeb klientów. Z tego powodu powstaje mnóstwo produktów na bazie naturalnych składników. Swoje działanie zawdzięczają one surowcom kosmetycznym.

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto je stosować?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak delikatna jest skóra. Bardzo ważna jest ochrona mikrobiomu. Niestety spora część produktów dostępnych w drogeriach może naruszać ochronną powłokę skóry. Dotyczy to szczególnie kosmetyków przeznaczonych do mycia. Popularne preparaty często bazują na parabenach oraz alkoholu, który ma działanie wysuszające. Zwłaszcza produkty przeznaczone dla cery tłustej zawierają alkohol, który ma za zadanie ograniczyć wydzielanie sebum. Tak naprawdę jednak wysusza skórę i podrażnia, przez co musi ona zastosować mechanizmy obronne właśnie w postaci produkowania jeszcze większej ilości sebum. Tego typu problemów nie doświadczają osoby, które do pielęgnacji używają tylko kosmetyków naturalnych. Zawarte w nich surowce kosmetyczne są delikatne, dzięki czemu nie uszkadzają mikrobiomu, a przy tym doskonale usuwają zanieczyszczenia. Substancje aktywne zawarte w roślinach mobilizują skórę do regeneracji, co czyni ją gładką, jędrną i elastyczną. Ponadto dostarczają witamin, mikro- i makroelementów. Kosmetyki naturalne bazują wyłącznie na surowcach naturalnych – nie tylko roślinnych, ale też zwierzęcych i mineralnych. Zazwyczaj otrzymywane są wyniku procesów, takich jak filtracja, ekstrakcja, destylacja, liofilizacja i destylacja.

Surowce kosmetyczne – jak wpływają na kosmetyki naturalne?

Surowce kosmetyczne bezpośrednio wpływają na właściwości kosmetyków. To właśnie one decydują o tym, jaki wygląd, zapach oraz działanie będzie miał produkt. Na przykład emulgatory pozwalają utworzyć trwałą emulsję połączoną z dwóch faz – wodnej i olejowej. Zazwyczaj nie tylko pozytywnie wpływają na konsystencję, ale także na skórę, tak jak to ma miejsce w przypadku wosku pszczelego. Z kolei eksfolianty odpowiadają za złuszczanie martwego naskórka. Stymulują komórki do wzrostu, dotleniają i dokładnie oczyszczają. Zaliczyć do nich można kwasy AHA, występujące między innymi w owocach i mleku. Na uwagę zasługują też środki powierzchniowo czynne. Skutecznie oczyszczają skórę. To właśnie one odpowiadają za tworzenie się piany. W ofertach dystrybutorów, takich jak https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/, znajdują się również oleje roślinne i masła. Należą one do najchętniej stosowanych surowców kosmetycznych. Nic w tym dziwnego – są znane z silnych właściwości nawilżających. W zależności od rośliny, z której pozyskano olej, będzie on posiadał inne właściwości. Dzięki olejom kosmetyki naturalne odpowiadają osobom mającym skórę różnego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *