Przyciemnianie szyb w samochodach w Toruniu

Do niedawna niewielu ludzi decydowało się na przyciemnianie szyb. W ostatnim czasie moda ta uległa zmianie i coraz więcej kierowców decyduje się na taki krok. Są różne tego powody. Tak, jak i różne są metody przyciemniania szyb w samochodach.

Przepisy prawa, a przyciemnianie szyb

Prawo określa zasady przyciemniania szyb. Za ich nieprzestrzeganie grozi mandat karny oraz nakaz demontażu folii. Zgodnie z rozporządzeniem ministerialnym oraz ustawą „Prawo o ruchu drogowym”, szyby przednie i boczne z przodu muszą mieć przepuszczalność światła na poziomie min. 70%. Z kolei szyby boczne tylne oraz szyba tylna nie są objęte ograniczeniami w tym obszarze. Można stosować folię przyciemniającą do woli.

Zalety przyciemniania szyb

Wśród wielu zalet przyciemniania szyb, wyróżnić warto:

a. ochrona osób znajdujących się w pojeździe przed odblaskami, fleszami i promieniami słońca
b. ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza pojazdu
c. wzrost poczucia prywatności, bowiem przyciemnianie szyb ogranicza widoczność wnętrza samochodu
d. poprawa ochrony w trakcie wypadku – folia ochronna zapobiega rozbiciu szyby na drobne kawałki
e. poprawa ochrony przed kradzieżą – folia utrudnia złodziejowi dostęp do wnętrza pojazdu
f. lepszy stan tapicerki samochodowej – dzięki folii tapicerka nie nagrzewa się tak mocno (a promieniowanie słoneczne wpływa na zniszczenia tapicerki)

Metody przyciemniania szyb w Toruniu

Istnieją dwie podstawowe metody przyciemniania szyb. Jest to metoda piecowa (szybę natryskuje się warstwą tlenków metali, głównie tytanu) oraz metoda oklejania szyb. Zabiegu przyciemniania szyb można dokonać w kilku miejscach w Toruniu. Jednym z nich jest – https://autoshield.pl/przyciemnianie-szyb-torun/. Przyciemnianie szyb dokonuje się tu drugą z wyżej opisanych metod. Jest ona mniej skomplikowana i szybsza od metody piecowej. Sam proces można dodatkowo cofnąć bez szkód dla pojazdu. Folie mają różne barwy i stopnie przyciemnienia, a cały proces trwa 2-3 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *