Paleciaki elektryczne – jakie uprawnienia są potrzebne?

Paleciaki elektryczne są pojazdami bardzo przydatnymi w transporcie towarów np. w magazynach, halach produkcyjnych, centrach ogrodniczych. Czy potrzebne są specjalne uprawnienia do prowadzenia paleciaków elektrycznych?

Paleciaki elektryczne – kto może je prowadzić?

Paleciaki elektryczne to urządzenia, które wypierają paletowe wózki ręczne. Jak się okazuje, aby wdrożyć do pracy firmy paleciak elektryczny, nie wystarczy tylko jego sam zakup. Ogromnie ważne jest posiadanie odpowiednich uprawnień przez operatora.

Kluczowe jest posiadanie odpowiednich uprawnień operatora – zaświadczenia o możliwości pracy na tym stanowisku. Takie zaświadczenie wydawane jest przez Urząd Dozoru Technicznego. Celem powyższego dokumentu jest potwierdzenie znajomości wszelkich przepisów oraz norm, które obowiązują na tym stanowisku. To także zaświadczenie o praktycznej umiejętności prowadzenia i konserwacji paleciaka elektrycznego.

Wymagane uprawnienia zależą od wysokości unoszenia wózka. Przy operowaniu paleciakiem elektrycznym prowadzonym do wysokości unoszenia do 300 mm, wystarczy zapoznanie kierującego z instrukcją fabryczną, a także stanowiskowy instruktaż BHP oraz informacja o ryzyku zawodowym. Natomiast w wypadku prowadzenia paleciaków elektrycznych o wysokości unoszenia powyżej 300 mm, pracownik prowadzący wózek – potrzebuje już uprawnień wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Ich zdobycie wiąże się z pozytywnie ukończonym egzaminem.

Zakup paleciaka elektrycznego – gdzie najlepiej?

Paleciak elektryczny bardzo przydaje się w funkcjonowaniu firm w wielu branżach. Szukając sprawdzonego sprzedawcy, warto sprawdzić ofertę: https://www.d-h.com.pl/ . To wysokiej klasy specjaliści z dużym doświadczeniem.

Przydatną jest informacja, że firma „D-H” zajmuje się także sprzedażą i serwisem wózków widłowych, ma w swojej ofercie opony i części, które dostarczą zaledwie w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia.

To wyjątkowo korzystna oferta zwłaszcza dla mieszkańców województwa zachodnio-pomorskiego, gdyż Firma „D-H” mieści się we Włocławku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *