O czym pamiętać podczas urządzania małej łazienki?

Sensowne urządzenie małej łazienki bywa kłopotliwe, jednak niewielka powierzchnia wcale nie musi stanowić ograniczenia. Istnieje kilka sposobów na to, aby optycznie powiększyć wnętrze. Dzięki poniższym wskazówkom zaaranżowanie pomieszczenia stanie się banalnie proste!

Jasne kolory

Pierwszym sposobem na optyczne powiększenie małej łazienki są jasne kolory. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest biel, która wpasowuje się w aktualnie obowiązujące trendy. Wbrew pozorom nie trzeba decydować się na jednolite powierzchnie, których utrzymanie w czystości bywa problematyczne. Godne polecenia są płytki imitujące marmur.

Błyszczące powierzchnie

Masz do wyboru meble matowe oraz lakierowane? Postaw na połyskujące powierzchnie, które pięknie odbijają światło. Działają one niczym lustra, dzięki czemu optycznie powiększą i rozświetlą łazienkę. W najgorętszych trendach wnętrzarskich znajdują się błyszczące mozaiki.

Prysznic ze szklanymi ściankami

W małej łazience fantastycznie sprawdzi się prysznic, którego ściany są niemal niewidoczne. Istotne jest, aby nie kontrastowały one z otoczeniem, lecz wtapiały się w tło. Dobrze, jeśli wybrany model nie posiada klasycznego brodzika, jednak wszystko zależy od osobistych upodobań. Zatarta granica między poszczególnymi powierzchniami to sprawdzony trik na to, aby niewielkie wnętrze zyskało na przestronności. Najgorszą opcją wydaje się być prysznic/wanna z grubą, a zarazem ciężką kotarą. Po jej zasłonięciu pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze, niż jest w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *